Porywacz przeglądarki Holasearch.com

Znany również jako: Holasearch.com Virus
Typ: Porywacz przeglądarki
Poziom zniszczenia: Umiarkowana
Dystrybucja: Wysoki
Poziom zniszczenia

Pasek narzędzi Hola Search – jak usunąć przekierowanie przeglądarki na holasearch.com?

Strona internetowa Holasearch.com (ihola! lub Hola Search) jest promowana poprzez użycie paska narzędzi Hola Search. Jest ona potencjalnie niechcianym dodatkiem przeglądarki (kompatybilny z: Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox), który instaluje się na komputerze użytkownika wraz z bezpłatnym oprogramowaniem i zmienia ustawienia przeglądarki, stronę główną użytkownika i domyślną wyszukiwarkę na holasearch.com. Wielu użytkowników komputerów wskazuje, że pasek narzędzi Hola Search został zainstalowany na ich przeglądarkach internetowych bez ich zgody, gdy pobierali bezpłatne kodeki filmowe, menedżerów pobierania lub inne darmowe oprogramowanie z Internetu.

Użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że wiele popularnych witryn pobierania, w tym download.com, soft32.com, softonic.com i wiele innych korzysta z klientów pobierania i instalatorów, aby zarobić na udostępnianiu przez nich Pobierania aplikacji za darmo – klienci pobierania i instalatorzy oferują zainstalowanie dodatkowego oprogramowania (dodatki przeglądarki, paski narzędzi itp.). Kiedy internauci używają ich strony internetowej, niektórzy z klientów pobierania używają bardzo zwodniczych kroków procesu instalacji i bardzo skomplikowane jest, aby dostrzec znaczki, które, jeśli nie zostaną odznaczone zainstalują adware i potencjalnie niechciane programy na komputerze. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe przekierowują Cię na holasearch.com możesz być pewien, że zostały one przeniknięte przez porywacza przeglądarki (Hola Search Toolbar).

Porywacz przeglądarki Holasearch.com

Korzystanie z Holasearch.com dla własnego codziennego wyszukiwania w Internecie nie jest zalecane - ta strona używa zwodniczej wyszukiwarki, która kieruje poszukujących do sponsorowanych wyników wyszukiwania. Klikanie na nie może skończyć się instalacją dodatkowych niechcianych dodatków przeglądarki lub malware. Ponadto nie należy klikać w reklamy przedstawione na stronie głównej serwisu - reklamy te są świadczone przez podejrzane sieci reklamowe, a kliknięcie na nie może prowadzić do szkodliwego oprogramowania lub problemów z zachowaniem prywatności. Pasek narzędzi Hola Search to potencjalnie niepożądany program podobny do Delta Search, Babilon i porywacza przeglądarki qvo6.com. Aby uniknąć instalacji takiego oprogramowania adware na Twoim komputerze w przyszłości, zawsze zwracaj szczególną uwagę na kroki instalacji wolnego oprogramowania pobranego z Internetu - zawsze wybieraj " zaawansowane" lub "Custom" opcje instalacji (zamiast "typowe" lub "szybkie" ) i zablokuj instalację dodatkowych programów (pasków narzędzi przeglądarki, wtyczek itp.). Jeśli Twoja przeglądarka internetowa przekierowuje Cię na holasearch.com użyj dostarczonego przewodnika usuwania , aby usunąć pasek narzędzi Hola Search z komputera.

Usuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com):

Deinstalacja paska narzędzi Hola Search

Użytkownicy Windows 7:

Kliknij "Start" ("Logo Windows" w lewym dolnym rogu na pulpicie), wybierz "Panel sterowania".

Użytkownicy systemu Windows XP:

Kliknij przycisk "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj, a następnie kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na lewy dolny róg ekranu, wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Odinstaluj program".

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "BrowserProtect" i " holasearch toolbar". Wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu paska narzędzi Hola Search, który powoduje przekierowania przeglądarki na holasearch.com, przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykrywa, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Program do usuwania Porywacz przeglądarki Holasearch.com

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki z przeglądarki:

Usuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z Internet Explorer:

Usuwanie Holasearch.com z Internet Explorer

Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę klucza w Internet Explorer 9), wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Browser Protect" i "Hola Toolbar", zaznacz je i kliknij "Usuń". Aby zmienić stronę główną z holasearch.com na preferowaną: kliknij "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w programie Internet Explorer 9) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń holasearch.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie się otwierała za każdym razem po uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę klucza w Internet Explorer 9), wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Hola Search".

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na holasearch.com, możesz przywrócić domyślne ustawienia programu Internet Explorer.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij "Start", kliknij przycisk "Uruchom", w otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładce "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Usuń.

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu Rozpocznij wyszukiwanie wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładce "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Reset.

Usuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z Google Chrome:

Usuwanie porywacza przeglądarki Holasearch.com z Google Chrome

Kliknij ikonę klucza lub narzędzi (w prawym górnym rogu ekranu), wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "BrowserProtect" i "Hola Toolbar". Zaznacz je i kliknij na ikonę kosza. Aby zmienić stronę główną z holasearch.com na preferowaną przez Ciebie - kliknij na ikonę klucza (narzędzi) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad holasearch.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę główną.

Usuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z FireFox:

Usuwanie Holasearch.com z Mozilla FireFox

Kliknij przycisk "Firefox" (w lewym górnym rogu głównego okna), wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i wyłącz "BrowserProtect" i "Hola Toolbar". Aby zresetować swoją stronę główną kliknij "Narzędzia", a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń holasearch.com i wprowadź preferowaną domenę.

Opcjonalny sposób:

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na holasearch.com, możesz przywrócić domyślne ustawienia przeglądarki Firefox.

Otwórz Mozilla FireFox, w lewym górnym rogu okna głównego kliknij przycisk "Firefox". W otwartym menu rozwijanym wybierz polecenie Pomoc, a następnie kliknij na informacje dotyczące rozwiązywania problemów. W otwartym oknie kliknij przycisk "Reset Firefox".

Podsumowanie:

Porywacz przeglądarki to typ adware, który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę jego strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej na niechcianą stronę. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowanie przeglądarki może się wydawać niskim ryzykiem infekcji bezpieczeństwa, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których zostają przekierowani często zawierają oszukańcze reklamy online, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa zaleca się usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Oto kilka przykładów klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które są wykorzystywane w dystrybucji Porywacz przeglądarki Holasearch.com:

Menadżerowie pobierania bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący porywaczy przeglądarki

Aby uniknąć instalacji Porywacz przeglądarki Holasearch.com bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych pasków narzędzi i aplikacji, które mają na celu zmianę twojej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej:

Odrzucanie instalacji porywaczy przeglądarki

Niektóre z wymienionych klientów pobierania bezpłatnego oprogramowanie nie pozwalają na pobranie bezpłatnego programu, jeśli wybrany użytkownik zdecyduje się odmówić instalacji oferowanych mu pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca się, aby anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki:

  • Twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa jest zmieniona.
  • Pojawienie się nowych pasków narzędzi.
  • Niska wydajność przeglądarek internetowych.
  • Dodane nowe Zakładki lub Ulubione.
  • Nie możesz zmienić swojej strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki.
  • Widzisz reklamy online na swoim ekranie, które nie są obsługiwane przez stronę internetową.
  • Zostałeś przekierowany do strony, której nigdy nie zamierzałeś odwiedzać.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat Porywacz przeglądarki Holasearch.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Dodaj komentarz


Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.