Porywacz przeglądarki Holasearch.com

Znany również jako: Holasearch.com Virus
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: <strong>Umiarkowana</strong>

Pasek narzędzi Hola Search – jak usunąć przekierowanie przeglądarki na holasearch.com?

Czym jest Holasearch.com?

Strona internetowa Holasearch.com (ihola! lub Hola Search) jest promowana poprzez użycie paska narzędzi Hola Search. Jest ona potencjalnie niechcianym dodatkiem przeglądarki (kompatybilny z: Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox), który instaluje się na komputerze użytkownika wraz z bezpłatnym oprogramowaniem i zmienia ustawienia przeglądarki, stronę główną użytkownika i domyślną wyszukiwarkę na holasearch.com. Wielu użytkowników komputerów wskazuje, że pasek narzędzi Hola Search został zainstalowany na ich przeglądarkach internetowych bez ich zgody, gdy pobierali bezpłatne kodeki filmowe, menedżerów pobierania lub inne darmowe oprogramowanie z Internetu.

Użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że wiele popularnych witryn pobierania, w tym download.com, soft32.com, softonic.com i wiele innych korzysta z klientów pobierania i instalatorów, aby zarobić na udostępnianiu przez nich Pobierania aplikacji za darmo – klienci pobierania i instalatorzy oferują zainstalowanie dodatkowego oprogramowania (dodatki przeglądarki, paski narzędzi itp.). Kiedy internauci używają ich strony internetowej, niektórzy z klientów pobierania używają bardzo zwodniczych kroków procesu instalacji i bardzo skomplikowane jest, aby dostrzec znaczki, które, jeśli nie zostaną odznaczone zainstalują adware i potencjalnie niechciane programy na komputerze. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe przekierowują Cię na holasearch.com możesz być pewien, że zostały one przeniknięte przez porywacza przeglądarki (Hola Search Toolbar).

Porywacz przeglądarki Holasearch.com

Korzystanie z Holasearch.com dla własnego codziennego wyszukiwania w Internecie nie jest zalecane - ta strona używa zwodniczej wyszukiwarki, która kieruje poszukujących do sponsorowanych wyników wyszukiwania. Klikanie na nie może skończyć się instalacją dodatkowych niechcianych dodatków przeglądarki lub malware. Ponadto nie należy klikać w reklamy przedstawione na stronie głównej serwisu - reklamy te są świadczone przez podejrzane sieci reklamowe, a kliknięcie na nie może prowadzić do szkodliwego oprogramowania lub problemów z zachowaniem prywatności. Pasek narzędzi Hola Search to potencjalnie niepożądany program podobny do Delta Search, Babilon i porywacza przeglądarki qvo6.com. Aby uniknąć instalacji takiego oprogramowania adware na Twoim komputerze w przyszłości, zawsze zwracaj szczególną uwagę na kroki instalacji wolnego oprogramowania pobranego z Internetu - zawsze wybieraj " zaawansowane" lub "Custom" opcje instalacji (zamiast "typowe" lub "szybkie" ) i zablokuj instalację dodatkowych programów (pasków narzędzi przeglądarki, wtyczek itp.). Jeśli Twoja przeglądarka internetowa przekierowuje Cię na holasearch.com użyj dostarczonego przewodnika usuwania , aby usunąć pasek narzędzi Hola Search z komputera.

Szybkie menu:

Usuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com):

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij "Start" ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz "Panel sterowania". Zlokalizuj "Programy i funkcje".

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj i kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 8

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Programy i funkcje".

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij “Finder” i w otwartym oknie wybierz “Aplikacje”. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz "Opróżnij kosz".

Deinstalacja paska narzędzi Hola Search

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "BrowserProtect" i "holasearch toolbar". Wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu paska narzędzi Hola Search, który powoduje przekierowania przeglądarki na holasearch.com, przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykrywa, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

DOWNLOAD
Program do usuwania Holasearch.com Virus

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki z przeglądarki:

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Internet Explorer logoUsuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z Internet Explorer:

Usuwanie Holasearch.com z Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Browser Protect" i "Hola Toolbar", zaznacz je i kliknij "Usuń". Aby zmienić stronę główną z holasearch.com na preferowaną: kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń holasearch.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie się otwierała za każdym razem po uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Hola Search".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem porywacz przeglądarki holasearch.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij "Start" i kliknij "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę „koła zębatego". Wybierz „Opcje internetowe".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę "Zaawansowane".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Google Chrome logoUsuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z Google Chrome:

Usuwanie porywacza przeglądarki Holasearch.com z Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "BrowserProtect" i "Hola Toolbar". Zaznacz je i kliknij na ikonę kosza. Aby zmienić stronę główną z holasearch.com na preferowaną przez Ciebie - kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad holasearch.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę główną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki holasearch.com możesz zresetować swoje ustawienia Google Chrome. Kliknij na ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Narzędzia". Z otwartego menu wybierz "Rozszerzenia". W otwartym oknie wybierz "Ustawienia" (w lewym rogu ekranu). Przewiń do dołu ekranu. Kliknij link "Pokaż ustawienia zaawansowane....".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - uzyskiwanie dostępu do ustawień

Po przewinięciu do dołu ekranu kliknij na przycisk "Reset ustawień przeglądarki".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - ustawienia zaawansowane

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Google Chrome do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - potwierdź, że chcesz przywrócić Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Mozilla Firefox logoUsuwanie paska narzędzi Hola Search (porywacza przeglądarki holasearch.com) z FireFox:

Usuwanie Holasearch.com z Mozilla FireFox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i wyłącz "BrowserProtect" i "Hola Toolbar". Aby zresetować swoją stronę główną kliknij "Narzędzia", a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń holasearch.com i wprowadź preferowaną domenę.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki holasearch.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę "Otwórz Menu Pomoc"firefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz "Informacje dotyczące rozwiązywania problemów".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk "Reset Firefox".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

safari browser logoJak usunąć porywacz przeglądarki holasearch.com z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz  “Preferencje...”.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę „Rozszerzenia”. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę “Ogólne” i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę “Szukaj” i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu “Safari”. Z rozwijanego menu wybierz “Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz “całą historię” i kliknij przycisk “wyczyść historię”.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Podsumowanie:

Porywacz przeglądarki to typ adware, który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę jego strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej na niechcianą stronę. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowanie przeglądarki może się wydawać niskim ryzykiem infekcji bezpieczeństwa, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których zostają przekierowani często zawierają oszukańcze reklamy online, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa zaleca się usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Oto kilka przykładów klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które są wykorzystywane w dystrybucji holasearch.com virus:

Menadżerowie pobierania bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący porywaczy przeglądarki

Aby uniknąć instalacji holasearch.com virus bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych pasków narzędzi i aplikacji, które mają na celu zmianę twojej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej:

Odrzucanie instalacji porywaczy przeglądarki

Niektóre z wymienionych klientów pobierania bezpłatnego oprogramowanie nie pozwalają na pobranie bezpłatnego programu, jeśli wybrany użytkownik zdecyduje się odmówić instalacji oferowanych mu pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca się, aby anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki:

  • Twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa jest zmieniona.
  • Pojawienie się nowych pasków narzędzi.
  • Niska wydajność przeglądarek internetowych.
  • Dodane nowe Zakładki lub Ulubione.
  • Nie możesz zmienić swojej strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki.
  • Widzisz reklamy online na swoim ekranie, które nie są obsługiwane przez stronę internetową.
  • Zostałeś przekierowany do strony, której nigdy nie zamierzałeś odwiedzać.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat holasearch.com virus lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.