Wirus "Ads not by this site"

Znany również jako: Reklamy Ads not by this site
Typ: Adware
Dystrybucja: Umiarkowana
Poziom zniszczenia: <strong>Umiarkowana</strong>

Przewodnik usuwania "Ads not by this site"

Czym jest Ads not by this site?

"Ads not by this site" to tekst, który znajduje się poniżej reklam, które pojawiają się na YouTube, Wikipedii, Google, Facebooku i innych popularnych stronach www. Zauważ, że te strony (oprócz Wikipedii) pokazują swoje uzasadnione ogłoszenia, jednak użytkownicy komputerów informują, że widzą wiele niechcianych reklam (dojrzałej treści, ankiet, itp.), które są pokazywane zamiast lub razem z uzasadnionymi. Jeśli widzisz takie reklamy ("Ads not by this site"), oznacza to, że komputer został zainfekowany adware. Nie jest to szczególnie wysokie ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa, ale może być bardzo irytujące, gdy widzi się niechciane reklamy. Może również doprowadzić do instalacji niechcianego oprogramowania lub nawet infekcji złośliwym oprogramowaniem.

Adware "Ads not by this site" jest spowodowane instalacją niechcianych dodatków przeglądarki, a takie rozszerzenia przeglądarki są najczęściej dystrybuowane za pomocą bezpłatnego oprogramowania do pobrania. Aby uniknąć instalacji niechcianych wtyczek do przeglądarek, użytkownicy komputerów powinni ściśle kontrolować każde okno instalacji wolnego oprogramowania, które zostało pobrane z Internetu. Odznacz każde pole, które sugeruje, że należy zainstalować dodatkowe wtyczki do przeglądarek, paski narzędzi lub zmienić stronę główną przeglądarki internetowej i domyślnej wyszukiwarki. Zauważ, że jest bardzo zalecane, aby usunąć "Ads not by this site" z komputera. Postępuj zgodnie z instrukcjami usuwania przedstawionymi w tym artykule i wyeliminuj te irytujące wyświetlanie reklam w swoich ulubionych stron internetowych.

ads not by this site

"Ads not by this site" jest bezpośrednim niepożądanym skutkiem instalacji dodatków przeglądarki. Twórcy takich rozszerzeń rozszerzają pakiet przeglądarki o "Ads not by this site", aby ich wtyczki zarabiały na wolnym oprogramowaniu. Aby wyeliminować te irytujące reklamy trzeba będzie wyeliminować dodatki przeglądarki, które je powodują. Oto lista rozszerzeń przeglądarki, które są znane spowodowane problemami "Ads not by this site" (w celu wyeliminowania tych niechcianych reklam trzeba będzie sprawdzić wykazy rozszerzeń przeglądarek internetowych i wyeliminować te wtyczki):

AddLyrics
Boby Lyrics
Vid Saver
CodecV
BCoolApp
Fast Save
Save As
VDownloader
LuckySavings
CouponDropDown
FaceBook Dislike Button
Installation Assistant
Coupon Companion
1ClickDownloader
Xvidly
CodecM
I Want This
Start Now Toolbar

Zauważ, że wiele technicznych forów wsparcia sugeruje użytkownikom komputerów, którzy mają problemy "ads not by this site", aby zainstalowali rozszerzenie przeglądarki "Adblock Plus", które nie pozwala na pokazywanie takich reklam w przeglądarce użytkownika Internetu. Chociaż zatrzymałoby to irytujące reklamy przed pokazywaniem, to nie byłoby w stanie usunąć ich z komputera. Zawsze najlepiej usunąć przyczynę, zamiast mieć do czynienia z konsekwencjami. Użyj dostarczonego przewodnika usuwania i całkowicie usuń problem "ads not by this site" ze swojego komputera.

Oto więcej przykładów inwazyjnych reklam "Ads not by this site" w popularnych witryn internetowych:

Ads not by this site w Google:

Ads not by this site w Google

Ads not by this site w Facebook:

Ads not by this site w Facebook

Ads not by this site w Bing:

Ads not by this site w Bing

Ads not by this site w Wikipedii:

Ads not by this site w Wikipedia

Chociaż technicznie "Ads not by this site" nie są wirusem komputerowym lub malware, są to bardzo uciążliwe adware. Reklamy wyświetlane przez ten adware pochodzą z wątpliwych sieci reklamowych, a więc kliknięcie na nie może spowodować poważne problemy z bezpieczeństwem i ochroną prywatności. Trzeciej kategorii reklamy sieciowe, które wykorzystują tę platformę do wyświetlania reklam są również powszechnie wykorzystywane przez cyberprzestępców do rozprowadzania różnych zestawów exploitów i innego szkodliwego oprogramowania - jeśli widzisz takie reklamy podczas przeglądania Internetu, powinieneś postępować zgodnie z podanymi instrukcjami usuwania i wyeliminować potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki, które je powodują.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa "Ads not by this site":

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij "Start" ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz "Panel sterowania". Zlokalizuj "Programy i funkcje".

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj i kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 8

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Programy i funkcje".

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij “Finder” i w otwartym oknie wybierz “Aplikacje”. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz "Opróżnij kosz".

Deinstalacja ads not by this site

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Vid Saver, CodecV, BCoolApp, Fast Save, CodecM, I Want This, Start Now Toolbar, Save As, VDownloader, CouponDropDown, FaceBook Dislike Button, Installation Assistant, Coupon Companion, 1ClickDownloader" (lub inne potencjalnie niechciane aplikacje – w czasie testowania reklamy Surf Safely były dystrybuowane przez inne powiązane z wyświetlaniem reklam adware), wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu wtyczek, które powodują problem "ads not by this site", przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie antyspyware.

DOWNLOAD
Program do usuwania Ads not by this site

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie wirusa "Ads not by this site" z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechcianego dodatki przeglądarki:

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Internet Explorer logoUsuwanie wirusa "Ads not by this site" z Internet Explorer:

ads not by this site internet explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz „Zarządzanie dodatkami". Spójrz na "Vid Saver, CodecV, BCoolApp, Fast Save, CodecM, I Want This, Start Now Toolbar, Save As, VDownloader, CouponDropDown, FaceBook Dislike Button, Installation Assistant, Coupon Companion, 1ClickDownloader" i wyłącz te wpisy.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "ads not by this site", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij "Start" i kliknij "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę „koła zębatego". Wybierz „Opcje internetowe".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę "Zaawansowane".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Google Chrome logoUsuwanie wirusa "Ads not by this site" z Google Chrome:

ads not by this site Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "Vid Saver, CodecV, BCoolApp, Fast Save, CodecM, I Want This, Start Now Toolbar, Save As, VDownloader, CouponDropDown, FaceBook Dislike Button, Installation Assistant, Coupon Companion, 1ClickDownloader". Wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem wirus "ads not by this site" możesz zresetować swoje ustawienia Google Chrome. Kliknij na ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Narzędzia". Z otwartego menu wybierz "Rozszerzenia". W otwartym oknie wybierz "Ustawienia" (w lewym rogu ekranu). Przewiń do dołu ekranu. Kliknij link "Pokaż ustawienia zaawansowane....".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - uzyskiwanie dostępu do ustawień

Po przewinięciu do dołu ekranu kliknij na przycisk "Reset ustawień przeglądarki".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - ustawienia zaawansowane

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Google Chrome do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - potwierdź, że chcesz przywrócić Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Mozilla Firefox logoUsuwanie wirusa "Ads not by this site" z Mozilla Firefox:

ads not by this site mozilla firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz "Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i wyłącz "Vid Saver, CodecV, BCoolApp, Fast Save, CodecM, I Want This, Start Now Toolbar, Save As, VDownloader, CouponDropDown, FaceBook Dislike Button, Installation Assistant, Coupon Companion, 1ClickDownloader".

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "ads not by this site", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę "Otwórz Menu Pomoc"firefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz "Informacje dotyczące rozwiązywania problemów".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk "Reset Firefox".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

safari browser logoUsuwanie wirus "ads not by this site" z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz  “Preferencje...”.

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij „Odinstaluj”.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu “Safari”. Z rozwijanego menu wybierz “Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz “całą historię” i kliknij przycisk “wyczyść historię”.

Usuwanie adware z Safari - 4

Jeśli odkryłeś inne wtyczki przeglądarki internetowej, które powodują reklamy "ads not by this site", prosimy o umieszczenie ich w komentarzach.

Podsumowanie:

Ads not by this site to program adware, który śledzi przeglądanie Internetu przez użytkownika i generuje natrętne reklamy online. Najczęściej adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnych programów. Internauci powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z klientów pobierania, aby zarządzać swoim procesem pobierania freeware. Niestety, niektóre z wymienionych klientów pobierania nie ujawniają prawidłowo faktu, że reklamowane wtyczki przeglądarki lub paski narzędzi zostaną zainstalowane razem z bezpłatnym programem, który użytkownicy zdecydowali się pobrać.

Klienci i instalatorzy pobierania, które są wykorzystywane do dystrybucji adware, często ukrywają przycisk "odrzuć", który może być używany do rezygnacji z instalowania reklamowanych potencjalnie niechcianych aplikacji. Niektóre ze stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania nie pozwalają, aby pobrać wybrane freeware, jeśli użytkownicy zdecydują się odrzucić instalację promowanego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania bezpłatnego oprogramowania są strony internetowe jego twórców. Zrzut ekranu klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które są używane w dystrybucji ads not by this site:

Klienci bezpłatnego oprogramowania użyci w dystrybucji adware

Aby uniknąć instalacji ads not by this site bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania upewnij się, że odmawiasz instalacji promowanych wtyczek do przeglądarek i pasków narzędzi:

Używanie przycisku odrzucenia, aby uniknąć instalacji adware

Podczas instalacji już pobranego bezpłatnego programu, wybierz "Niestandardowe" lub "Zaawansowane" opcje instalacji - krok ten ujawni wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane razem z twoim wybranym bezpłatnym programem:

Używanie niestandardowej instalacji podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat ads not by this site lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.